Bioloģisks vīruss ieņem pasauli.

Cik stipri TU ienīsti cilvēci? Ja gadījumā Tev liekās ka cilvēks ir visas pasaules labākā izdoma, mēs visi esam brāļi un māsas, tad droši vari tālāk nelasīt.

 

Ko gan nozīmē šis sarkanais bioloģiskās bīstamības simbols? Tas nozīmē, ka tūlīt ieradīsies vīruss Ebola un iznīdēs visu dzīvo šajā pasaulē. Bet kā tas notiksies? To nu mēs paši varam izdomāt, uzspēlējot spēli ar nosaukumu Plague Inc: Evolved

plague_inc

Spēle pieejama priekš Android un iOS platformām un arī priekš Windows. Xbox un PS saņems spēli pavisam drīz, bet es pastāstīšu par spēli priekš Windows jo man ir pieejama šī platforma.

Kas ir šī par spēli? Šī ir stratēģijas spēle, jeb domāšanas spēle, kuras laikā ir daudz jādomā :D Jādomā par to, kādā veidā, vis īsākajā laikā inficēt cilvēkus uz šīs pasaules. Izklausās baismīgi ne? Sagatavojaties morāli tagad pašam briesmīgākajam: pa maz ir ar cilvēku inficēšanu, vajag lai cilvēki vēl nomirst no mūsu slimības! Visi! Visi nepilni 7 miljardi!!!!!11

Radās loģisks jautājums: Kāda ir mana loma šajā spēlē? Jozefs Mengele? Ļauns ģēnijs kurš rādija slimību? Briesmīga farmaceitiska kompānija? Trīs karš nē. Mēs esam tā pati slimība kas tūlīt izzāģēs cilvēci līdz saknēm. Skan kaut kā dīvaini, ne?

Kādi ir slimību veidi ar ko būs jāsaskaras cilvēcei?

 1. Parasta baktērija. Nu kas tur var būt nāvējošs? Baktērijas ir mums apkārt. Bet tās apkārt esošas baktērijas būtu jāattīsta līdz tam līmenim, kad cilvēkam sākās smags klepus un tas atklepojot savas plaušas lēnam mirst… Brīva rīcības izvēle, jo inficējot cilvēkus, var ilgi slēpt savu eksistenci, atstājot nopietnu simptomu parādīšanos uz pēc tam. Jāaktivizē tikai klepus, lai tas inficēšanas process iet ātrāk, bet kad 100% pasaules valstīs ievazāta, tad varam sākt jautrību!
 2.  Vīruss. Šis te jau būs nedaudz bīstamāks par baktēriju kura gadiem var slēpties. Vīrusu nav iespējams ilgi slēpt kabatā, agri vai vēlu zinātnieki atklās mūsu vīrusiņu. Bet tas jau labi. Galvenais paspēt ievazāt vīrusu gandrīz visās valstīs kamēr kaut kāda Alžīrija iedomāsies slēgt lidostas mēģinot apturēt vīrusa izplatību. bet kamēr visas valstis sāks slēgt ostas lidostas, tikmēr 100% valstu jau būs ievazāta šī te fīgņa. Un atkal jāsāk ballīti.
 3.  Sēnīte. Šitais nu galīgi pats negrib ceļot pa pasauli. Jāpiespiež ar varu pārvietoties pa pasauli, citādi ilgi sēdēsim vienā vietā kamēr visa pasaulē aizklapēsies ciet.
 4.  Neiro Tārps (Neurax). Jā, tāds arī ir pieejams, kas tavas smadzenes izvēlēsies par savu mājvietu un tu sāksi to pielūgt.  Cilvēki sāk daudz lidot ar lidmašīnām (neurax ir pilots bez atļaujas, jopcik). Ja valsts slēgusi savu aeroflotu, pie kājas, sūtam lidmašīnu pat ja lidosta ir slēgta un tur tagad uz skrejceļa tusē armija. Var sūtīt lidmašīnas pat tur kur lidostu nekad nav bijis.
 5.  Parazīts. Īsts parazīts, jo dēļ šī parazīta netiek doti DNS punkti slimības attīstībai. Droši varam nespēlēt.
 6.  Vīruss (Necroa). Pati interesantākā slimība. Reanimē mirušos kuri parveršās zombijos. Jo stiprāks kļūst zombijs, jo grūtāk cilvēkiem izdzīvot, cilvēki panikā pat veido pretzombiju vienību Z COM kurai nav ne mazāko izredžu ja zombija spējas pilnveidotas uz 100%.
 7.  Prions. Šo tārpu cilvēki ilgi meklēs, ilgi pētīs, ilgi pati slimība attīstīsies un pavisam maz punktu varēs pelnīt. Droši varam nespēlēt.
 8.  Nano vīruss. Paši cilvēki laboratorijā izveidoja. Bet kā tas notiek filmās, vīruss izmūk no laboratorijas un…. Cilvēce zina visu par šo sērgu, tāpēc jārīkojas ātri.
 9.  Bioloģisks ierocis. Bīstama manta jo cilvēki mirst momentā.  Tāpēc no sākuma jāinficē 100% cilvēku un tad jāaktivizē armagedons.
 10.   Pērtiķu gripa. Par šo neko daudz nezinu, jo ne esmu spēlējis bet gripa veidota pēc filmas DAWN OF THE PLANET OF THE APES motīva.

Visām šim slimībām ir jābūt, viltīgam, lipīgam un ātram. Tātad, ņemam parastu klepu bez citiem simptomiem un izplatām mūsu slimību pa visu pasauli. Stratēģija ļoti vienkārša: ievazāt sērgu 100% visās pasaulēs valstu teritorijās un pagaidīt kamēr pasaulē nepaliek neviena vesela cilvēka. Tad var sākt attīstīt simptomus, pēc iespējas letālākos lai cilvēki sāk izmirt, jo vairāk ko labāk.

Bet par visu pēc kārtas:

 1.  Izplatība. Te ir iespējams izvēlēties, ar kādu ceļu slimība iekaros pasauli. Var izmantot dzīvniekus, var izmantot gaisu un mitrumu, lai ar lidmašīnām un kuģiem zaraza izplatās pa pasauli. Var izmantot visu un uzreiz. Vienai otrai slimībai ir savs izplatības ceļš bet tas neko īpašu nemaina spēles procesā.
 2.  Simptomi. Galvenā  spēles sastāvdaļa. Vajag klepu? Iesnas? Ģīboni? Orgānu atteikšanu? Tas viss un vēl vairāk ir pieejams spēles procesā.  Bet, ir viens bet. Ar laiku slimība progresējot, pati iegūst kādu simptomu kas var būtiski izjaukt mūsu plānus ja nav vēl visas valstīs ievazāta slimība. Tāpēc droši atceļam katru jaunu simptomu kamēr cilvēki nesāk nopietni saslimt līdz pilnai pasaules inficēšanai. 
 3.  Iespējas. Visas slimības aizsardzības spējas pret atklāšanu, zālēm, karstumu, aukstumu, jo taču negribat lai Grenlandē slimība sasalst vai Austrālijā neiztur karstumu un neizplatītās, atstājot dajebkuru karstu valsti izolācijā.

Pats svarīgākais punkts ir spēja pretoties zālēm. Proti, kolīdz slimība ir atklāta, uzreiz tiek veidotas zāles, bet atklās šo slimību tā valsts, kurā tiks inficēts nulles pacients jeb valsts ar kuru sāksiet spēli. Kolīdz slimība izplatīsies, pārejās valstis pieslēgsies pie pētniecības darbiem un zāļu veidošanas. Un pēkšņi, visa pasaule ir nospraudusi sev mērķi atklāt zāles pret šo sērgu, jo pēkšņi 800 miljoni pa visu pasauli ir izmiruši. Valsts, kura būs vistālāk tikusi izpētes darbos, lidināsies pa pasauli izsūtot speciālas izpētes grupas uz dažādām pasaules valstīm lai paātrinātu izpētes procesu citur, kur mazāk veiksmīgi tiek cilvēki galā ar izpēti.

Tāpēc, ļoti svarīgi nostiprināt slimību, pirms tā ir atklāta. Un tas notiksies tikai tad, kad slimība sāks izzāģēt valsti pēc valsts bet simptomi noguldīs gultā veselus kontinentus.  Tāpēc, apskatīsim trīs svarīgākos slimības komponentus:

 1. Lipīgums. Banāls slimības izplatības ātrums pasaulē. Nosaka, cik ātri bez vīzas ceļos pa pasauli slimība un ar kādu ātrumu aplipinās veselās nācijas. Ja no simptomiem aktivizēts tikai klepus, slimību kaut kad pamanīs bet izpētes prioritāte būs ļoti zema.
 2.  Smagums. Jo smagāka slimība jo lielāks risks ka slimība tiks atklāta. Bet ja pašus zinātniekus mocīs diareja, pneimonija un raustīsies kreisā acs, izpētes darbi ilgs ļoti lēni.
 3.  Nāve.  Te viss skaidrs. Kolīdz vesels kontinents ir izmiris, visa pasaule steigšus, sēžot uz poda un pieturot ar kreiso roku kreiso aci, meklē zāles pret sērgu. Nāves cēloņus jālaiž spēles procesā pašā pēdējā stadijā, kad pēdējais veselais cilvēks ir inficēts. Un nekādā gadījumā nelaist nāvi pirms inficēti 100% cilvēku, jo inficētie izmirs ātrāk nekā tiks inficēts pēdējais veselais cilvēks, kas nozīmēs spēles beigas jeb GAME OVER jo palika izdzīvojošie cilvēki.

Protams šie visi radītāji palielinās pie nejaušām mutācijām, palielinot slimības spēku. Eksistē arī kombo slimības, kuras ļoti var ietekmēt cilvēkus. Piemēram klepus + vemšana dod jaunu simptomu ‘’Strūklas vemšana’’ kas dos vēl ātrāku inficēšanas iespēju. Neizmirstam ka kaut kāda Pakistāna vai Itālija jau nopietni strādā pie problēmas risināšanas, bet mēs jau zinām… :D Bet ja klepu sajauksim ar caureju, tad cilvēki vispār nerunās viens ar otru :D :D

Neaizmirstam ka spēlē ir arī daļa melnā humora, jo kā tad bez tā. Vēl ir dažādi citādi scenāriji, ka piemēram spēlēt par Melno Nāvi, bet tā kā spēle ir alfa vai beta stadijā, tad finālā, varēs pašam scenārijus sacerēt, spēlēt online un darīt daudz citu interesantu lietu. Šobrīd arī daudz interesantu lietu var darīt, jo par to pašu parastāko baktēriju var spēlēt miljards dažādos veidos jo mērķis spēlē ir viens, iznicināt cilvēci, a kā tas notiksies, tas lai paliek Jūsu pašu ziņā.

Secinājumi:

Gameplay: 5 balles Ļoti pārdomāts, mēs neredzam upurus, mēs redzam tikai infekciju kas pārvietojās un statistika kas apliecina sērgas izplatību.
Sižets: 4 balles Sižeta ka tāda nav bet ir ziņas kas ziņo pasaules jaunumus un mūsu slimības postu.
Grafika: 3 balles Kruta 3D grafona te nav ka citās spēlēs, te ir pasaules karte kas rāda kurās valstīs ir infekcija. Ar to pilnībā pietiek.
Skaņa: 2 balles Viena un tā pati melodija ātri apnīkst, tāpēc jāslēdz sava mūzika ja tā ir nepieciešama.
Kopā: 3,5 balles Gandrīz labi. Parasta spēlīte bez īpašiem 3D efektiem bet kura atradīs savus fanus. Man pašam patīk.

Leave a Reply

You can use these HTML tags:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

;) ;( :twisted: :s :p :o :klass: :D :@ :8 :) :( .wall. .reec. .nezinu. .mhm. .evil. .dusmigs. .blush. *CRAZY* (smoke) (rock)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Arhīvs

3.226.72.194

Kategorijas