Nokia N8 [updated 09.08.14]

!!![šis bloga ieraksts ir piesūcināts ar mīlestību pret Nokia, riebumu pret pārējiem zīmoliem un nelielu trollisma un sarkasma devu]!!!

Ajfoni… Samsungi… Androīdi… Windows Phone… iOS… Stop!!! Negribu es neko no tiem modernajiem ķip gadžetiem kas uz katra soļa tiek reklamēti pa labi pa kreisi. Es izvelējos savu veco labo Nokia 3220 kurš manā kabatā atradās kopš 08.11.2005 nomainīt pret Nokia N8 jo:

 1. Man patīk šī telefona dizains kas atgādina amerikāņu muskuļ kāru (tieši telefona apakšiņa vai augšiņa);
 2. Braucot ar sabiedrisko transportu vai jebkādu citu transportu, netiks izbojāta transporta aerodinamika kā tas būtu ar šādu lāpstu Широкая улыбка
 3. Manam aparātam vismaz kādreiz bija un iespējams pat tagad ir viena no kvalitatīvākajām fotokamerām kas ir ietērpta 12mpx ar Kārļa Ceisa optiku (ne jau dēļ 12mpx ņēmu šo telefonu bet dēļ foto kvalitātes kas ir nenormāli augsta, tikai esošajam manam eksemplāram kkā nepaveicās ar foto, bildes sanāk kaut kādas izplūdušas bet kā man pateica allnokia.ru forumā vaina ir kamerā kura ir jāmaina, telefons filmē video ar ideālu kvalitāti tāpēc cietējs ir tikai telefona foto daļa)
 4. Šis noķis ir viens no tiem retajiem Nokia aparātiem kas tiešām cēli var nēsāt vārdu Nokia jo: izkrītot no kabatas tas piezemējās pret trepēm, izmirka stiprā lietū kad es pats biju slapjš līdz pēdējai vīlītei. Rezultātā pēc šiem diviem incidentiem telefons turpina strādāt tā itkā nekas nebūtu noticis un man būtu klasiskais Nokia 3310 nevis smalkais skārienjūtīgais telefons kuru būtu jābaidās izlaist no rokām. No otrā stāva. Pret asfaltu.
 5. Es gribu ticēt Gan jau ka androīdos, iOS, WP spiego un sūta visu privāto info tur tiem kas tur kaut kur. Es gribu ticēt ka Symbian kurš sen ka ir miris, vēl ir pēdējā operētājsistēma kas to nedara. Iespējams ka esmu naivs paranoiķis.
 6. Varu droši skatīties uz visiem citiem zīmoliem no augšas uz leju, jo man taču ir Nokia brutālais veidojums Коза
 7. Nokia N8
 8. Nokia N8
 9. Nokia N8
 10. Nokia N8

Labi, pēdējos punktos nezinu ko ierakstīt, bet tapatās skaidrs ka man Nokia N8 patīk.

Iegāde

Kā es tiku pie sava kārotā telefona? Te nāca palīgā tāds sludinājumu serveris ss.lv jo ja tic salidzini.lv tad Nokia N8 vairs jauns Latvijā netiek tirgots (pēdējo reizi pagājušā gada novembrī pa 180 vai 160LS redzēju caur to pašu salidzini.lv). Galvenais kritērijs man bija pie aparāta iegādes – lai ir pilns komplekts ideālā variantā, ko protams sarunāju pa 85 ēbrejiem bet pēc nedēļas jau aparāts bija prom Широкая улыбка Ar visu savu pilno komplektu. Vēl bija viens verķis pa 110 ar garantiju līdz 2015 janvārim Замерзаю bet nu finanses dziedāja romances, tā kā… Uzzvanīju vēl pāris cilvēkiem kas teica ka viņu N8 jau ir pārdots. Un tad atlika pēdējais mohikānis pa 70 ēbrejiem. No Anglijas (Symbian Belle operētājsistēmā bija iešūts three.co.uk logotips ieslēdzot telefonu un telefona aizmugurē ir ietetovēts stilizētais trijnieks kā tai bildē. Operētājsistēma veiksmīgi tika nomainīta pret to versiju kurā ir Baltijas valstu valodas, latviešu ieskaitot.). Mazlietots (akumulators ir spēcīgs, diez vai kāds liktu jaunu un pa 70 atdotu). Ideālā kārtībā (meli, jo kameras bildes ir pabriesmīgas kvalitātes bet dēļ lētākas cenas nekā citiem (70 pret 80 – 85 citiem) uz šo mazu defektiņu var pievērt acis uz mūžu. Jauna kamera maksā 52 a es varu pašu aparātu nedaudz traģiskā stāvoklī dabūt pa 50, tad aiznest zināmam meistaram lai samaina kameru un korpusu kurš nedaudz apgrauzts ir.).  Pats pārdevējs bija no Limbažiem, tas ar nospēlēja lomu ka arī šitais aparāts netika momentā nopirkts ja pārdevējs būtu Rīgā. Mums abiem autobusi uz Rīgu iebrauca ar 20 minūšu atstarpi, tāpēc pēc darījuma es varēju doties uzreiz mājās ar mikriņu ar viņš ar sievu bērnu un draugiem braukt uz zoo.

Lietojums

To, ka akumulators ir mazlietots es sapratu kad ieslēdzot telefonā GPS caur Endomondo man neizlādējās akumulators 23 minūšu laikā kā tas bija pus gadu atpakaļ ar to iepriekšējo N8 kuru 2 nedēļas palietoju, apdeitoju un telefons sāka gļučīt un kļuva tas par aparātu nedaudz traģiskā stāvoklī Широкая улыбка  Toreiz WAZE izēda akumulatoru ātri. Bet foto tas N8 bildēja kolosāli. Nebija pie kā piepiskasities kvalitātes ziņā. Čoms to aparātu izmanto fotografēšanai bet teica kolīdz būs man 50 ēbreji ta varēšu sev savākt un tad atliks tik vien ka samainīt kameru un korpusu.

Vēl telefonā ik pa laikam tiek izmantots Tweetian twitar klients ar kuru lasīt un šad tad kko ierakstīt ja nav pa rokai lielā PC klava jo pagaidām vēl neesmu iemācījies ātri drukāt mazajos burtiņos uz ekrāniņa. Vēl ir tāds vells ar nosaukumu Foursquare kur izmantojot GPS tiek noteikta tava pašreizējā vieta un var iečekoties jeb atzīmēt sevi kādā bārā vai basketbola laukumā vai jebkur citur kur šobrīd atrodies.

Softs jeb programmas telefonā

Operētājsistēmu nācās uzlauzt ar lomiku lai varētu instalēt programmas kas jāparaksta ar personisko sertifikātu kuru no 2011 vai kura tur gada vairs nedala pa labi pa kreisi katram gribētājam.

updscreenshotapp6

Alternate Reader – normāli lasa PDF jo iebūvētais Adobe Reader man nemācēja vienu PDF failu atvērt [laikam jāuzlauž bija telefons lai strādātu programma]

App Stop – ērta programmu nogalināšanas funkcija ja nu kāda uzkārās vai restartējos aparātu jānogalina visu kas palaižās līdz ar telefona ieslēgšanu

battery – maza aplikācija kas rāda cik ir atlicis akumulatora lādiņa un cik laika strādās.

BelleCleaner – programma kas tīra telefonu no kakām [jāliek uz uzlauztas operētājsistēmas]

CameraPro – programma kas uzlabo N8 kameras funkcionalitāti [jāliek uz uzlauztas operētājsistēmas, bet es dabūju parakstītu ar sertifikātu versiju tāpēc tika instalēts uz neuzlauztas Belle]

Data Quota – rāda cik MB iz iztērēts

draugiem.lv – te viss ir skaidrs (draugiem.lv man Bite tīklā bezmaksas protams nestrādās jo tehniski tas nav iespējams)

Endomondo – tā kā man patīk braukāt ar velo tad nu ar šo programmiņu caur GPS tiek noteikts gan mans ātrums gan visa pārējā statistika un tad webā var redzēt visu manu nobraukto maršrutu uz Google Maps bāzes.

Energy Pro. – programmiņa kas uzrāda reāllaikā akumulatora voltāžas, bāzes stacijas signāla stiprumu u.c (noderīgi ja ir jauzzin kas rij akumulatora enerģiju)

Facebook – arī saprotams

Foursquare – čekojamies noteiktajās vietās

Get Balance – programmiņa kas rāda uz darbagalda un jebkur citur aktuālo kredīta daudzumu uz telefona konta (tas sarkanais uzraksts pašā augšā)

updscreenshotapp8

GoogaSync – programma kas sinhronizē google kalendāra saturu ar telefona kalendāru (atradu uzlauzto programmas versiju un laikam jāliek uz uzlauztās Belle)

Neoreader – QR kodu skeneris

Notekeeper – Evernote klients, obligāti jāizmanto WiFI datu sinhronizācijai, laikam bija jāliek uz uzlauztās Belle

Opera Mobile – interneta pārlūks

Panorama – panoramisku fotogrāfiju taisitājs

PhoNetInfo – izsmeļoša informācija par telefona iekšām [jāliek uz uzlauztas operētājsistēmas]

ROMPatcer+ – atbild par telefona uzlaušanu

SafeManager – telefona drošība, nevēlamos zvanus ieskaitot [jāliek uz uzlauztas operētājsistēmas]

Tas tur ar lielo  S – bildē telefonu no iekšas lai varētu citiem parādīt ka es šaj rakstā rādu kādas man programmas

updscreenshotapp10

 

Skype – neprot tikai video zvanus veikt

Touch balance – Get balance iestatījumi

TrafficMonitor – rāda trafika izlietojumu atsevišķi WiFi un mobilajam netam

Tweetian –  twitter klients

UpTime –  rāda cik dienas telefons ieslēgts, tāpat ka datoriem

X-plore – var ar šo rakņāties pa jebkuru telefona mapi.

 

HomeScreen:

updscreenshotapp1

Kredīts uz telefona man šobrīd 19.79 ēbreju Широкая улыбка ar to pogu kur divas bultas – var ātri ieslēgt un izslēgt mobilo datu pārraidi un tad te pat palaist Endomondo. Telefons speciāli GSM režīmā darbojās, 3G slēdzu tikai ja vajag ātru iespēju iztērēt Mega Priekus kuru man no 100MB divu nedēļu laikā kopš man ir telefons ir palicis 32MB.

updscreenshotapp2

Vēl šādas tādas biežāk lietotas programmas, bet šķiet ka Get balance te nav vajadzīgs jo iestatījumos norādīts ik pēc 3 stundām pieprasīt aktuālo kredīta daudzumu

updscreenshotapp3

Kalendāra gadžets, ar GoogaSync pogu un iespēju atvērt pašu kalendāru. Ļoti ērti tagad caur telefonu var visu ar Google kalendāru sinhronizēt un zināt kad kas man tur drīzumā sagaidāms vai kaut ko pievienot un tad nosūtīt uz Google.

updscreenshotapp4

Te arī laikam viss ir skaidrs: ieslēgt izslēgt 3G, WiFi, un aizsūtīt telefonu offline no operatora tīkla lai telefons paliek ieslēgts. Piemēram ja jāfilmē video.

updscreenshotapp5

Izvēlne. Viss kas nāk standartā ar operētājsistēmu un nav vajadzīgs – salikts mapē Default. Mapē Geimz pāris spēles laika un akumulatora lādiņa nosišanai, mapē My Soft – augstāk pieminētas programmas. Ka arī atstāju pāris Default ikonas kuras nav vēlmes likt uz mājas ekrānu.

Secinājums:

Pagaidām tīri labs telefons, vēl tikai jānomaina kamera un būs man kādam laikam fotokamera ar zvanīšanas funkciju un iespēju ierakstīt kādu video. Protams šād tad mēdz uzkārties bet tas nav traģiski, zinot ka dators ar jebkuru Windows prot kārties ne sliktāk par Symbian Belle operētājsistēmu.

Plāni:

Kaut kad būs protams šis telefons jāmaina pret kaut ko labāku kad esošo softu vairs neatjaunos un servisi atjaunos savus api protokolus un kad tiks slēgts pavisam OVI Store un kad man būs nauda kurtākam telefonam. Var tā teikt la N8 man tagad iepazīties ar skārienjutīgo telefonu pasauli. Bet tad domājams vai nu kādu telefonu ar Sailfish OS vai nu ponta pēc iPhone vai kādu jaunāko Samsung Galaxy S.

UPDATED 09.08.2014

Tomēr ar kameru viss ir ok, foto nesmuka kvalitāte ir manas tizlrocības dēļ, jo nav ko lietot fizisko taustiņu foto uzņemšanai Широкая улыбка

2012-07-29-007

2 comments to Nokia N8 [updated 09.08.14]

 • hehe
  04.08.2014 at 20:34:12

  Ja jau viss patīk esošai trubai, tad protams, nemaini. No malas gan liekas bišķi fetišs tādu lietot. :)
  Kaut gan pirms iepirku Note2+Zero Lemon 9300mAh bateriju (super kombinācija) vairākus gadus izmantoju LG GX200 (starp ciu, joprojām izmantoju to kā modinātāju(s)..episks telefons. Lukturīša funkcija, piemēram, noder joprojām).

  Tagad gaidu Note4, jo ir lietas, ar ko note2 paliek jau par šauru (16GB iebūvēta atmiņa, no kuras 10GB tikai reāli bija brīva… ar to jau tā paknapi).
  Ja viss patiks Note4, tad pirkšu (protams, ja būs arī ZerLemon (vai Mugen) ražojuma attiecīgi milzīgas jaudas baterija). Ar standarta bateriju nav aršana.
  Ja kaut kas nepatiks, nepirkšu. Note3 man nepatika skaļruņa izvietojums/kvalitāte attiecībā pret Note2, tāpēc nepirku.

  • t830x
   05.08.2014 at 19:35:42

   Man pagaidām liekās ka podziņtelefoni ir paši ērtākie tekstu drukāšanai.
   Note jau ir tie lāpsttelefoni kas izjauc aerodinamiku autobusam :D

Arhīvs

34.239.176.54

Kategorijas