Ja mēs runājām par nevajadzīgam ierīcēm, kuras cilvēce ir izgudrojusi pēdējo gadu laikā, tad neapšaubāmi tie ir roboti putekļusūcēji. Paši slavenākie gadžeti no šis sērijas ir – neapšaubāmi Roomba no ražotāja iRobot (noteikti i burtu likt pirms firmas nosaukuma skaitās seksīgi). Nesen neatkarīgo izstrādātāju brigāde… atrada Dzintara istabu nē, neizdomāja neko prātīgāku, ka izmantot šos robotus cilvēku paverdzināšanai kaut kādam fufelim (jap, čaļiem galigi nav ko darīt acimredzami). Ar titānisku gribasspēku, šie čulaveki piespieda robotus darīt visus melnos afrikāņu darbus vēl nejedzigāku darbu – spēlēt spēli Pac-Man. To pašu, kur poltergeisti dzenā dzelteno ripuli.
Tātad tā: četri piļesosi ir spoki, piektais – pakmans. Viss notiekās virtualajā labirintā kurš eksistē programmas veidā (sarkanā līmlenta ar ko aplimēta grīda – dekorācija, lai cilvēki redz labirinta sienas). Dzeltenu ripuli dzenā operators ar džojstiku pieslēgtu pie PC.
Pakman-putekļusūcējs lasa uz grīdas izmētātos papira gabaliņus kas simbolizē spīdigus punktus. Viņš var protams apēst zilo punktu un pats dzīties pakaļ poltergeistiem. Gadijumā jā spoks tiek noķerts, šis atgriežās bāzē, nu vobščem viss ka vecajā labajā geimā.
Protams bez speciālām modifikācijām neko tādu sasniegt nav iespējams. Kā var saprast no attēla – robotiem seko videokameras kuras protams ir pieslēgtas pie PC, bet visi Roomba ir aprikoti ar speciālu plati kurai klāt pieslēgta pozicionēšanas sistēma (GPS) un WiFi modulis.
Kruti? Varbūt. Bet interesanti zināt, cik daudz laika ir noslepkavots veidojot sādu sistēmu un nafigam tas bija jādara? Kāds man to var paskaidrot, a?
Tweet
Leave a Reply